O kurzech

Potěšte své blízké řezbářským dárkovým poukazem!

O kurzech řezbářství

Jsou určené pro dospělé a děti, začátečníky i pokročilé. Pro zábavu, k uměleckému vyjádření, k získání odborných znalostí i relaxaci. Kurz je určen pro děti od 11 - ti let a pro dospělé každého věku. Pro začátečníky bez jakékoli zkušenosti i pokročilé řezbáře.

Termíny kurzů a aktuální akce

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Typy kurzů a jejich průběh:

Kurz trvá pět měsíců (20 x 1,5 hodiny týdně nebo 10 x 3 hodiny týdně) a začínáme v září a v únoru. Nově také pořádáme páteční kurz 5 x 4 hodiny. Pořádáme také víkendové akce, určené pro dospělé (18 hodin/víkend). Kurzy probíhají pod dohledem lektorky ve smíšené skupině (začátečníků i pokročilých) od pěti do sedmi účastníků. Začátečníci si na prvním drobném výrobku (miska,reliéf) osvojí základy a pak už každý pokračuje dle svého nápadu a schopností (podle fantazie nebo podle vzoru). Lektorka se věnuje každému účastníkovi zvlášť vzhledem k jeho předchozím zkušenostem a charakteru konkrétní práce. Individuální přístup a pomoc lektorky Vám zajistí zvládnutí i obtížných postupů a dosažení náročné řezbářské práce. Většina účastníků jsou naprostí začátečníci. Řezbářství je řemeslo s množstvím rozmanitých technik, kde si každý může objevit něco svého a vždy něco nového. Začít můžete v každém věku, ať je vám 10 nebo 70, určitě vás tato voňavá práce nadchne.

Co se naučíte:

Při práci si postupně osvojíte potřebné řezbářské dovednosti, naučíte se vybrat vhodný druh dřeva a typ dláta, správné držení nástroje atd. V případě zájmu jsou součástí výuky základy technologie: rozpoznání druhu dřeva, příprava a správné sušení materiálu, praxe broušení dlát, jak poznat kvalitní nástroje, ochrana dřeva a povrchové úpravy. Před každou prací probereme konkrétní postup. Pro náročné je tu možnost provádět drobné restaurátorské zásahy.

Příklady prací:

Dělaly se u nás nejrůznější sošky, masky, loutky, misky, ozdobné lžíce, reliéfy, lodě, perníkové formy, betlém, drobné restaurátorské práce atd. (viz. foto). Záleží jen na Vašem nápadu. Za pětiměsíční kurz se dá stihnout 1 socha + 4 drobné práce (miska, formička, drobná soška, lžička ) nebo 6 – 12 drobných věcí (vždy záleží na velikosti a náročnosti zpracování). Za víkend lze stihnout mísu, 1-2 drobné sošky, 2-4 perníkové formičky aj., záleží i na fyzické síle.

Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů Práce účastníků kurzů

Vybavení naší dílny a co si vzít s sebou:

Při návštěvě kurzu nic nepotřebujete, dílna je plně vybavena: k dispozici je sada mistrovských dlát, ponky (stoly), svěrky, palice, lepidla, vosky, mořidla, barvy pro povrchovou úpravu, odborná literatura atd.. Různé druhy dřeva (lípa, třešeň, švestka, ořech, ...).

Vhodné je pracovní oblečení, zástěra nebo košile a pohodlnou, nejlépe pevnou obuv (přezouvat se není nutné).

Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna Naše řezbářská dílna

Dárkové poukazy:

Znáte někoho kdo pracuje se dřevem, víte, že by si rád vyzkoušel řezbu dlátem? Nebo by se rád dozvěděl něco více o řezbářství? Můžete darovat poukaz na půlroční nebo víkendový kurz. Stačí poslat mailem nacilonále obdarovaného a obdržíte dárkový poukaz platný po celý kalendářní rok ve formátu jpg nebo poštou ( s podrobnostmi ohledně platby a konání kurzů). Žádost o dárkový poukaz posílejte mailem.

Přihlášení:

Pokud máte zájem o kurz, napište nebo zavolejte, ať Vám mohu včas rezervovat místo. Vyberte z nabízených termínů, rozpis najdete zde. Kurzy bývají plné jeden až dva měsíce předem.

Kontakt:
Běla Jeřábková
Telefon: +420 608 602 316
e-mail: kurz.rezbarstvi@seznam.cz

Kurzy řezbářství Běly Jeřábkové

Termíny kurzů a aktuální akce
Literatura a odkazy

Přidejte se k nám na Facebooku!

Facebook
Miska z lipového dřeva

Miska z lipového dřeva

Postupy výroby
Techniky a úpravy dřeva

Techniky a úpravy dřeva

O řezbářství
Literatura a odkazy

Potřebuje vědět více?

Literatura a odkazy
nahoru !